mazury noclegi, jazdy konne na mazurach, hotel mazury, tanie pokoje
Potrzebujesz pomocy?
Wyślij e-mail lub otwórz kontakt
Poznaj Saskowe Pierwsze Kroki
Zadzwoń +48 532 678 858

Zabierz konia na wakacje

Spędzenie wakacji z własnym koniem w Sasku Małym na Mazurach to niezwykła przygoda dla każdego miłośnika tych pięknych zwierząt. Nasza stajnia położona jest w malowniczej okolicy pośród lasów, nad samym brzegiem jeziora. Oferujemy nie tylko piękne widoki i kontakt z naturą, ale także liczne udogodnienia dla koni i ich właścicieli.

W angielskiej stajni znajdziesz u nas duży boks o powierzchni ponad 14 m2, z automatycznym poidłem i drugim wyjściem na jasny, przestronny korytarz. Koń będzie miał możliwość wyjścia na padok lub trawiasty wybieg. Oczywiście siano, słoma i owies dostępna jest według potrzeb. Dysponujemy dużym placem zewnętrznym tuż pod lasem, a w razie niepogody lub upału istnieje możliwość treningu na dużej hali 20x60m.

Treningi na miejscu

Jeśli jesteś zainteresowany rozwijaniem swoich jeździeckich umiejętności, stajnia w Sasku organizuje zajęcia z doświadczonym trenerem sportowym lub pod okiem naszych profesjonalnych instruktorów rekreacji. Możesz doskonalić swoje umiejętności jeździeckie, zdobywać wiedzę teoretyczną i odkrywać nowe sposoby pracy z koniem z siodła i z ziemi.

Wyjazd w teren bezpośrednio przy stajni!

Tuż za naszą stajnią zaczyna się las, z ogromną ilością dróg i ścieżek konnych prowadzących przez malownicze wzgórza, płaskie łąki, nad brzegiem rzeki i jeziora, Możesz cieszyć się długimi wyjazdami w teren, odkrywać malownicze szlaki i podziwiać piękno przyrody a przy odrobinie szczęścia spotkać łosia, jelenia, sarnę czy rysia. Czasem pozwalają się również zobaczyć żurawie i orły bieliki, a bociany codziennie „pasą” się na łące razem z końmi.

W upalne dni możesz popływać z koniem w naszym jeziorze, albo nawet w nim pojeździć, bo płaskie dno stwarza możliwość pogalopowania w wodzie. Popływać z wierzchowcem możesz również nieco dalej, dla ochłody po dłuższej jeździe, w położonym w lesie jeziorze o wiele mówiącej nazwie – KONIK.

W razie jakichkolwiek problemów zdrowotnych związanych z twoim koniem, nie musisz się martwić. Stajnię obsługuje „koński” weterynarz, który pomoże w przypadku choroby, kontuzji lub innego nagłego zdarzenia. Zdrowie i dobre samopoczucie konia podczas wakacji też jest ważne.

Sasek to idealne miejsce, aby stworzyć głębszą relację ze swoim koniem, podczas wspólnych spacerów po lesie pogłębić więź ze swoim wiernym towarzyszem i odpocząć na łonie natury.

Sasek Mały to wyjątkowe miejsce na odpoczynek z własnym koniem. W otoczeniu pięknej przyrody oferujemy hotel dla koni, krytą ujeżdżalnię, przestronne i bezpieczne boksy. Noclegi dla ludzi zapewni nasz pensjonat Sasek. Znajdziesz tu wspaniałą atmosferę, pyszną, zdrową i regionalną kuchnię, stylowe pokoje i apartamenty. Zapraszamy serdecznie na wspólne wakacje ze swoim koniem.

...bo Sasek Mały znany jest z tego, że ugości każdego.

Karnety

Zapraszamy do zakupu karnetów jeździeckich, które możesz wykorzystać w ciągu dwóch miesięcy od nabycia lub podarować bliskiej Ci osobie. Poznaj szczegóły oferty - więcej równa się taniej.