mazury noclegi, jazdy konne na mazurach, hotel mazury, tanie pokoje
Potrzebujesz pomocy?
Wyślij e-mail lub otwórz kontakt
Poznaj Saskowe Pierwsze Kroki
Zadzwoń +48 532 678 858

Boże Ciało 2024
4 noclegi

Do wakacji jeszcze miesiąc, a Ty marzysz o odpoczynku od pośpiechu i codziennych obowiązków? Długi weekend Bożego Ciała, to okazja, żeby zafundować sobie taki właśnie reset od codzienności. Przyjedź do naszego pensjonatu w Sasku Małym na Mazurach i daj się pochłonąć wyjątkowej atmosferze tego miejsca.

Malutka wioska na Mazurach, otoczona lasem, położona tuż nad brzegiem jeziora, to idealne miejsce, żeby się zrelaksować, pobyć z najbliższymi i poobcować z naturą.
Największą atrakcją naszego pensjonatu jest stadnina koni. Najmłodszych zapraszamy na oprowadzanki po lesie, a tych starszych (7 – 107 😊) na naukę jazdy konnej. Nasze konie są spokojnie i cierpliwe, chętne do pracy z człowiekiem, a nasi instruktorzy kompetentni, życzliwi i wyrozumiali – razem nauczą jeździć każdego. Jeżdżącym oferujemy doskonalenie umiejętności na zewnętrznym placu do jazdy lub krytej ujeżdżalni, albo wyjazdy w teren – lasów i tras mamy pod dostatkiem.

Podczas upałów zapraszamy na pławienie koni i równie niecodzienną jazdę konną w jeziorze. Oprócz samej jazdy można w naszej stajni również zaznać obcowania z końmi podczas karmienia, ścielenia, wpuszczania z pastwiska na noc czy przepędzania koni na inne pastwisko – jednym słowem można na takim urlopie mieć pełne ręce roboty z końmi i przy koniach.

Lubisz aktywny wypoczynek, ale na konie wolisz tylko patrzeć?

Kilometry ścieżek rowerowych w naszych lasach zadowolą każdego miłośnika dwóch kółek – są trasy łatwe i trudne, dłuższe i krótkie. Można wybrać się w miejsca niedostępne samochodem i spędzić miło czas na łonie natury, a przy odrobinie szczęścia spotkać sarnę, jelenia czy łosia.
Koniec maja i czerwiec to już doskonały czas na kajaki – można nimi popływać po jeziorze, zawitać na którąś z bezludnych wysp, przybić do niedostępnego brzegu Korei Północnej lub popodglądać wodne ptactwo z bliska. W najbliższej okolicy znajdują się również rzeki, którymi można zorganizować spływ kajakowy – Sawica, Omulew, Marózka, Kośna czy największa w naszym regionie Łyna.

Masz dość ruchu i wolisz zaszyć się z książką w jakimś spokojnym miejscu? Proszę bardzo – łąka nad jeziorem, polana w lesie, wiejska plaża, pomost nad jeziorem czy huśtawka na podwórku to idealne miejsca, żeby pobyć sam na sam z ulubionymi książkowymi bohaterami. Długie ciepłe wieczory można spędzić na tarasie z widokiem na jezioro, a te chłodniejsze w sali kominkowej przy trzaskającym ogniu.

Nasza doskonała, regionalna kuchnia oferuje całodzienne wyżywienie w dużej części złożone z własnych wyrobów i lokalnych produktów, poobiednia kawa i deser zadowolą każde podniebienie, bo nasze panie kucharki uwielbiają kulinarnie rozpieszczać naszych gości.

Po pełnym wrażeń dniu i długim wieczorze pod ciemnym, mazurskim niebie możesz odpocząć w stylowym, wygodnym pokoju lub komfortowym, nowoczesnym apartamencie.

od710

W ofercie znajdziesz

  • 4 noclegi
  • całodzienne wyżywienie

Nie tylko odpoczynek

Boże Ciało to nie tylko okazja do odpoczynku, ale również ważne święto, obchodzone w kościele katolickim od średniowiecza, a konkretnie od 1317 roku. Na Mazurach, tak jak w całej Polsce najważniejszym elementem tego święta jest procesja za Najświętszym Sakramentem z modlitwą przy czterech ołtarzach ustawionych na ulicach naszej parafialnej wsi. Na tradycyjne obchody tego ważnego dla katolików święta oczywiście również zapraszamy wszystkich zainteresowanych gości.

Udział w procesji

Święto Bożego Ciała to czas ważnych uroczystości. Możemy zapewnić Państwu udział w naszej lokalnej tradycyjnej procesji. To będzie świetna okazja poznania mazurskich obyczajów związanych z tym świętem.

Jak rezerwować?

Rezerwacji możesz dokonać drogą on-line. Jeżeli jednak chcesz otrzymać indywidualną ofertę skorzystaj z formularz Mój Nocleg. Na szybkie pytania odpowiemy telefonicznie lub poprzez e-mail.