Rajdy Konne

Rajdy konne - Gospodarstwo Agroturystyczne Sasek

RAJD GWIAŹDZISTY

Kilkugodzinne wypady w teren w okolice wokół Saska, w zależności od umiejętności jeźdźców i kondycji koni. Cena za godzinę jazdy konnej 35 – 40 zł, nocleg i wyżywienie 120 – 160 zł za dobę.
Minimalna liczba osób – 2.

RAJD DWUDNIOWY

Dwa dni po 4 – 8 godzin jazdy konnej. Pierwszy nocleg u nas, drugi w zaprzyjaźnionej stadninie w pokojach z łazienkami lub na sianku. Zapraszamy serdecznie też dzieci od 9 lat.
Cena 500 – 600 zł za osobę.

RAJD 4-5 DNIOWY ŚLADAMI MARION DÖNHOFF

To rajd śladami wyprawy hrabiny Marion Dönhoff i jej kuzynki Sissi Lehndorff z września 1941 roku, kiedy obie przejechały konno z Olsztyna do Sztynortu , po drodze mijając między innymi Sasek Mały.

Tak to opisała Marion Dönhoff w liście do brata: ,,…oczom naszym jak perska miniatura ukazuje się Sasek, turkusowe niebo nad ciemnoniebieską wodą, a z przodu czerwono-żółte pole. Boskie uczucie móc tak jechać przez jesienny świat. Człowiek czuje się lekki i wolny jak ptak, daleko od wszelkich domowych ograniczeń i trosk dnia codziennego.”

4 – 5 dniowy rajd do Sztynortu historycznymi śladami rajdu z 1941 roku , z noclegami w leśniczówkach i zaprzyjaźnionych stajniach.

Koszt z noclegami, całodziennym wyżywieniem, transportem 2500 zł, minimalna liczba osób – 4.

RAJD PO MAZURACH POŁUDNIOWYCH

Trasa rajdu, ilość dni i godzin do ustalenia. Poruszamy się pomiędzy Szczytnem, Wielbarkiem, Nidzicą, Olsztynkiem i Olsztynem.

Jest to jeden z najmniej zaludnionych terenów, ze wspaniałymi traktami duktami leśnymi o miękkim podłożu wprost wymarzonym do jazdy konnej. Popasy często organizujemy na polanach, przy śródleśnych jeziorach delektując się okoliczną przyrodą i podziwiając zwierzęta napotykane w lesie: sarny, jelenie i coraz częściej łosie. Po drodze mijamy pięknie, niewielkie wsie mazurskie , gdzie często ma się wrażenie że czas się zatrzymał. Nocujemy w zaprzyjaźnionych stajniach, w pokojach o różnym standardzie – ale zawsze z duszą i przemiłymi gospodarzami lub w ekskluzywnych miejscach z historią jak np. Łańsk.

Cena w zależności od standardu noclegów 300 – 400 zł za dzień rajdowy.

Hubertus!

Rajdy konne - Gospodarstwo Agroturystyczne Sasek - Hubertus

Wielkie święto pasjonatów jazdy konnej, podczas którego spotykamy się na gonitwę za tzw. lisem. Gonitwę tradycyjnie kończymy rundą honorową oraz wspólnym biesiadowaniem przy ognisku.

Kuligi

Rajdy konne - Gospodarstwo Agroturystyczne Sasek - kulig

Zimą zapraszamy na kuligi. Jest to doskonała zabawa nie tylko dla dzieci szkolnych ale i dla dorosłych. Może to być niebanalny weekend z romantycznym kuligiem z pochodniami lub zabawa ze znajomymi. Dla chcących zabawić się dłużej po kuligu ognisko z kiełbaską i bigosem (żurek, grochówka – do wyboru).

ATRAKCJE W SASKU

Kajaki

Pływanie kajakami to zdrowa i jednocześnie miła forma aktywnego wypoczynku. Po uzgodnieniu telefonicznym dysponujemy dowolną liczbą kajaków dwuosobowych. Pływamy w bliskiej okolicy naszego pensjonatu – na jeziorze Sasek Mały i rzece Sawicy. Nasz ośrodek może stać się jednocześnie bazą wypadową na spływy Omulwią i Sawicą.

Rowery

Przez wieś przebiega oznaczony szlak rowerowy. Piękna okolica, lasy z mnóstwem nieuczęszczanych duktów leśnych to idealne miejsce na rodzinną wycieczkę rowerową. Rower najlepiej zabrać własny, ewentualnie pożyczyć we wsi. Przy zamówieniach grupowych korzystamy z profesjonalnej wypożyczalni – polecamy tel. 603 634 875 p. Skalski.

GOTOWANIE

Naszych gości zapraszamy do wspólnego gotowania w naszej kuchni. Do przyrządzenia potraw wykorzystujemy dary natury z okolicznych lasów: jagody, poziomki lub maliny. Jesienią wieczorami smażymy rano zebrane grzyby.

Masz pomysł na nową aktywność?

Opisz swój pomysł, a my postaramy się sprostać Twoim oczekiwaniom.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Jaka aktywność Cię interesuje?