Polityka Prywatności (RODO)

W celu realizacji oferowanych przez nas usług gromadzimy, przechowujemy i przetwarzamy Państwa dane osobowe. Zbieramy od Państwa tylko te dane, które są konieczne do należytego wykonania usługi, przechowujemy je i przetwarzamy zgodnie z przepisami prawa przez okres niezbędny do realizacji zadań określonych w tym dokumencie. Dokładamy również wszelkich starań, aby Państwa dane były aktualne i prawidłowe. Zapewniamy uzasadnione środki techniczne i organizacyjne w celu ochrony danych osobowych klienta przed ich zmianą, przypadkową utratą lub bezprawnym usunięciem, a także przed ich nieupoważnionym wykorzystaniem, wyjawieniem lub używaniem.

Przed przekazaniem nam swoich danych osobowych zalecamy zapoznanie się z niniejszym dokumentem opisującym zasady ochrony danych osobowych stosowane w naszym gospodarstwie.

Jakie dane osobowe zbieramy?

 • dane kontaktowe (nazwisko, imię, numer telefonu, adres e-mail)
 • informacje dotyczące dzieci gościa (imię, wiek)
 • data przyjazdu i wyjazdu gościa
 • preferencje i zainteresowania (rodzaj wybranego pokoju lub apartamentu, informacje o preferowanym sposobie aktywnego spędzania czasu np.jazda konna, kajaki, rowery itp.)
 • pytania i uwagi gościa w trakcie pobytu w naszym gospodarstwie lub po jego zakończeniu.

Zbierane informacje o osobach poniżej 18 roku życia ograniczają się do imienia i nazwiska oraz wieku ze względu na zniżkę w opłacie za całodzienne wyżywienie oraz możliwość uczestniczenia w jeździe konnej. Dane takie może nam przekazać wyłącznie osoba dorosła. Będziemy wdzięczni za dopilnowanie, aby dzieci nie przesyłały nam jakichkolwiek danych osobowych bez Państwa zgody (szczególnie przez Internet). Jeżeli to jednak nastąpi, można skontaktować się z nami pod adresem e-mail sasek@sasek.pl, aby zapewnić ich usunięcie.

Za zgodą gościa możemy zbierać informacje o stanie zdrowia w celu zapewnienia mu właściwej obsługi, np. w przypadku określonej diety lub zapewnienia bezpieczeństwa na zajęciach z jazdy konnej.

Do jakich celów wykorzystujemy zebrane dane?

 1. Obsługa rezerwacji pokoi
 2. Obsługa pobytu gościa w pensjonacie:
  • wyżywienie
  • organizacja jazd konnych
  • organizacja wycieczek i innych atrakcji związanych z pobytem
  • wewnętrzne zarządzanie listami gości, którzy zachowali się niewłaściwie podczas pobytu w pensjonacie (zachowanie agresywne i antyspołeczne, naruszenie zasad pobytu, naruszenie zasad bezpieczeństwa, kradzież, wyrządzenie szkody i wandalizm, problemy przy płatności)
 3. Zarządzanie relacjami z gośćmi przed pobytem, w trakcie i po:
  • wystawianie faktur na życzenie gościa
  • przesyłanie zdjęć, życzeń świątecznych i ofert specjalnych
  • poznawanie preferencji i zarządzanie preferencjami nowych lub powracających gości

Dane osobowe zbierane są zgodnie z art. 6 pkt.1 lit. b ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)

Kiedy zbieramy dane gości?

Dane osobowe mogą być zbierane dla wielu różnych celów, takich jak:

 1. Działalność pensjonatu:
  • rezerwacja pokoju
  • zameldowanie i zapłata
  • posiłki i napoje w trakcie pobytu
  • korzystanie z usług dodatkowych: np. jazda konna, spływ kajakowy, wycieczki
 2. Przekazywanie informacji od stron trzecich:
  • z biur turystycznych, biur podróży, systemów rezerwacji GDS i innych.
 3. Działania internetowe:
  • komunikacja przez portale społecznościowe

Kto jest administratorem danych osobowych gości?

Administratorem danych osobowych gości jest Gospodarstwo Agroturystyczne Sasek.

Warunki udostępniania danych osobowych gości stronom trzecim

 • w celu zrealizowania usługi dane osobowe gości są przekazywane personelowi pensjonatu i stajni
 • możemy również być zobowiązani do przekazania danych gościa władzom lokalnym, jeżeli będzie to wymagane przez prawo albo w ramach dochodzenia lub śledztwa i w zgodności z przepisami prawa

Bezpieczeństwo danych

Gospodarstwo Agroturystyczne Sasek podejmuje właściwe środki techniczne i organizacyjne, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, w celu ochrony danych osobowych klienta przed potajemnym lub przypadkowym zniszczeniem, przypadkową zmianą lub utratą, a także przed nieupoważnionym dostępem lub wyjawieniem. W tym celu podjęliśmy środki techniczne (takie jak zapory sieciowe) i organizacyjne (przekazywanie personelowi pensjonatu tylko danych niezbędnych do właściwego wykonania usługi).

Czas przechowywania danych

Przetrzymujemy dane osobowe gościa wyłącznie przez okres konieczny do celów określonych w tym dokumencie lub na podstawie obowiązujących przepisów prawa

Dostęp do danych i ich modyfikacja

 • Gość ma prawo dostępu do swoich danych osobowych zbieranych przez Gospodarstwo Agroturystyczne Sasek i może je zmieniać zgodnie z obowiązującymi przepisami.
 • Gość może również skorzystać z prawa do sprzeciwu, pisząc na adres sasek@sasek.pl lub Gospodarstwo Agroturystyczne Sasek, Sasek Mały 14, 12 – 100 Szczytno z wnioskiem o usunięcie przechowywanych przez gospodarstwo danych osobowych.
 • Do celów poufności i ochrony danych osobowych będziemy musieli stwierdzić tożsamość gościa, aby móc odpowiedzieć na jego wniosek. Gość zostanie poproszony o dołączenie do wniosku kopii ważnego dowodu tożsamości, np. prawa jazdy lub paszportu.
 • Jeżeli dane osobowe klienta są nieprawidłowe, niepełne lub nieaktualne, prosimy o przesłanie właściwych danych na powyższy adres.
 • Na wszystkie otrzymane wnioski odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe i zgodnie z obowiązującymi przepisami.
 • Goście mogą również skorzystać ze swoich praw w zakresie danych osobowych przechowywanych i przetwarzanych przez pensjonat po zakończeniu pobytu. Aby to zrobić, należy skontaktować się bezpośrednio z pensjonatem.

Monitoring

W Gospodarstwie Agroturystycznym Sasek prowadzony jest monitoring w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku oraz ochrony osób i mienia. Administratorem danych osobowych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych jest Ewa Piórkowska. Dodatkowe informacje można uzyskać kierując pytanie na adres mailowy sasek@sasek.pl.

Pytania i dane kontaktowe

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących zasad ochrony danych osobowych prosimy o kontakt pod adresem mailowym sasek@sasek.pl

Rezerwuj Teraz 🙂

Napisz na adres: sasek@sasek.pl

tel.: +48 (89) 6221160
fax: +48 (89) 6221162
tel.komórkowy: +48 602 669 214

Napisz do Nas

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości